DOPRAVA ZDARMA při objednání zboží v hodnotě nad 1200 Kč

Unikátní novinka pro zdravé zuby

Proč vlastně psům a kočkám někdy tak strašně z té tlamy zapáchá? Buď na procházce něco smradlavého sežrali, nebo zápach může signalizovat nějaký problém v ústní dutině. Proto doporučujeme tuto skutečnost nepodceňovat a navštívit veterináře, aby vyloučil vnitřní onemocnění jako je cukrovka či nemoci ledvin. Lékař také zkontroluje a ošetří chrup zvířete. Právě špatný stav chrupu bývá často původcem zápachu. Neřešené problémy v ústní dutině mohou vést ke ztrátě zubů, změně v chování psa či snížení příjmu potravy. Majitelé často tyto příznaky podceňují. Jedním z důvodů je neinformovanost, dále pak pohodlnost majitelů či náročnost ošetřování ústní dutiny u některých jedinců. Z tohoto důvodu vyvinuli vědci z našeho výzkumného týmu tyčinky, které svým unikátním trojím účinkem pomáhají bojovat proti usazování zubního plaku a zápachu z ústní dutiny zvířete.

A jak zápach vzniká?

Na zubech se usazují bakterie, zbytky potravy a chemické látky ze slin. Z těchto složek se na zubu vytváří zubní plak. Pokud se dutina ústní nečistí, dochází postupem času k zesílení vrstvy zubního plaku a postupně se přidávají další druhy bakterií. Působením bakterií dochází k mineralizaci zubního plaku a vzniká zubní kámen - další vhodné místo pro růst bakterií. Působení bakterií se rozšiřuje až pod dásně. Toto se projevuje vznikajícími záněty v okolí zubu, dásně se potom od zubu odchlipují a vznikají tzv. choboty. Což jsou takové kapsy v dásni, do kterých se mohou usazovat zbytky potravy. Tyto zbytky jsou potom živnou půdou pro bakterie. Právě produkty metabolismu bakterií společně se zbytky potravy vytváří ten nepříjemný zápach!

Dentální tyčinky Kelparen jsou navrženy jako prevence ke snížení ukládání zubního plaku a tím vzniku zánětu dásní a zápachu z dutiny ústní. Kelparen využívá synergického efektu aktivních látek a mechanického čištění. A v čem unikátní trojí účinek spočívá? Při každodenním užívání Kelparenu dochází k:


1.    Zklidnění dásní – Kyselina hyaluronová podpouje hojení poškozených dásní. Hyaluronan má zklidňující účinky a analgetický efekt na podrážděné dásně. Po snížení vrstvy zubního plaku, dochází díky kyselině hyaluronové k vymizení gingivitidy a tím i zabránění rozvoji paradontózy.

2.    Eliminace plaku a zápachu – mořská řasa Ascophyllum nodosum má prokázaný účinek na snížení množství zubního plaku a kamene, čímž dochází ke snížení zápachu. Řasa působí v trávicím traktu zvířete, odkud se dostává do krevního řečiště a následně mění složení slin.

3.    Mechanické čištění – Tuhá želatinová konzistence je pro psy nezvyklá, tudíž je nutí tyčinky žvýkat a hrát si s nimi. Při žvýkání dochází k mechanickému působení na dásně a zuby, čímž dochází k obrušování zubního plaku.

Vysoká účinnost ověřena studií

Pro ověření účinku dentálních tyčinek Kelparen jsme provedli testování na 6 různých veterinárních pracovištích. Testování se zúčastnilo celkem 30 psů různých plemen ve věkovém rozmezí 3 – 15 let. Aby byly výsledky dobře patrné, byli do sledování zařazeni psi s viditelnou vrstvou zubního plaku či kamene a ti, kteří trpí halitózou (zápach z ústní dutiny). Změny byly posuzovány majiteli zvířat i veterinárními lékaři.

A jak testování dopadlo?

 

Již po 14 dnech užívání si 50 % majitelů všimlo, že u jejich psů došlo ke zmenšení zápachu z ústní dutiny. Po měsíčním užívání došlo ke snížení zápachu v 85 % případech. Po dvou měsíčním užívání došlo ke snížení množství zubního plaku v 76 % případů, dále došlo ke snížení množství zubního kamene v 62 % případů. Po užívání Kelparenu byl zubní kámen měkčí a porézní a bylo možné ho mechanicky sloupnout. Ve dvou případech došlo k samostatnému odlupování částí zubního kamene.

Pokud si chcete přečíst studii podrobněji, či se podívat na fotky pořízené během testování, klikněte zde.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz