DOPRAVA ZDARMA při objednání zboží v hodnotě nad 1200 Kč

Výherní příběh soutěže s Gelorenem DOG

Léto je v plném proudu a dlouhé prázdninové dny jste si mohli zpříjemnit psaním příběhů do naší soutěže s Gelorenemdog. Děkujeme všem, kteří této možnosti využili a své vyprávění nám zaslali. Z došlých příspěvků vybrala odborná porota příběh početné kavkazské rodiny, jejíž dva členi dostanou možnost bezplatného odborného vyšetření MVDr. Novákem, specialistou na ortopedii, na špičkově vybavené klinice ABvet v Bohumíně a roční neinvazivní péči o klouby.

Náš příběh

Bydlíme na okraji malého městečka. Před 7 lety přišla do našeho domu nezvaná návštěva. Dům tehdy hlídaly 2 feny německého ovčáka. Zloději je kameny zahnali pryč a vloupali se dovnitř. Policisté, kteří přijeli případ vyšetřovat, nám poté na hlídání domu poradili kavkazské pastevecké psy.
 
Začali jsme se tedy o toto plemeno více zajímat a pořídili jsme si pejska. Malinkatou, chlupatou kouli s jasnýma očima, která nám přerostla v obrovitého, statného a sebejistého obranáře. Překonali jsme i počáteční obtíže s výchovou - vrčení, boj o první místo ve smečce atd. A ta velká chlupatá tvrdohlavá koule jménem Brando je nyní pro nás ten nejmilejší, nekrásnější a nejhodnější kamarád na světě. Při jeho statnosti a váze už bohužel nebyl vhodným partnerem na hraní pro naše fenky německého ovčáka. Aby mu nebylo smutno, pořídili jsme mu kamarádku Lady. Také Lady nám přirostla k srdci natolik, že jsme se rozhodli jim pořídit štěňátka, abychom měli na oba památku. Klaplo to na první pokus a Lady porodila 8 krásných, zdravých a roztomilých štěňátek. Bylo rozhodnuto, že si z vrhu ponecháme dvě - ATTILA a AURA. Štěňátka jsme vychovávali spolu s maminkou až do 10 týdnů - učili je na vodítku, do města, vozili je autem a seznamovali je s cizími lidmi.
 
Zájemce o štěňátka jsme podrobovali podrobnému výslechu. Štěňátko jsme k případným novým majitelům vezli my, abychom se mohli podívat, kde bude vyrůstat. Kavkazský pastevecký pes je tak složité plemeno, že vztah jeho majitele musí být upřímný, mít ho nadevšechno rád a být k němu spravedlivý. Zjistili jsme, že v dnešní době je málo lidí, kteří toto splňují a jsou schopni kavkazskému pasteveckému psovi nabídnout vhodné podmínky pro jeho rozvoj. Přeci jen se nám podařilo umístit 3 štěňátka, která jsou u svých nových majitelů šťastná.
 
Nechtěli jsme štěňátka dát do rukou špatným lidem, a tak nám nakonec zůstali Attila, Annabel, Aura, Athos a Aramis. Jsou to úžasné osobnosti plné lásky a přátelství, které jsou schopni za ochranu nás položit svůj život. Jejich hlídací schopnosti jsou neuvěřitelné a obdivuhodné.

U dvou štěňátek se od počátku jejich růstu objevily problémy s kulháním. Veterinář nám poradil počkat, až jim bude rok a poté provést případná vyšetření. Annabel kulhá na přední nohu a Attila na zadní. Všem psům podáváme již několik měsíců kloubní výživu Alavis Triple Blend spolu s lososovým olejem. Stav se malinko zlepšil, pohyblivost je lepší, ale definitivní zlepšení nepozorujeme. Musíme podotknout, že pejskové mají na výběh 15 000 m2, a že dělají s oblibou jámy (díra se to již nazvat nedá). Máme tedy důvodnou obavu, že mohlo dojít k podvrtnutí, či jinému zranění.
 
Annabel a Attile byl 17. 5. 2016 rok a tak nastalo období, kdy by se s kulháním již mělo něco udělat. Chceme mít zdravé a šťastné pejsky. Koneckonců kavkazský pastevecký pes je láska na celý život. Kdo se jednou z blízka podíval takovému pejskovi do očí, uviděl to, co jiní majitelé psů nevidí. Bezmeznou lásku a oddanost, ale i štěstí a radost. Rádi bychom se jim za to odvděčili péčí o ně samé.
 
  
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz