DOPRAVA ZDARMA při objednání zboží v hodnotě nad 1200 Kč

Máte rádi své pejsky? Tak jim přestaňte ubližovat jídlem

psí jídlo_3

V psí říši je mnoho nejrůznějších plemen. Některá se hodí k dětem, jiná jsou bravurní hlídači, nebo stopaři. Další zase dovedou zachraňovat lidi nebo jim nahradit oči. Jsou i psi, kteří rádi jedí, a to neustále. Kdyby měl někdo trefně pojmenovat apetit těchto psů žroutů, přirovnal by je s nadsázkou nejspíš k popelnici. Vejde se do nich totiž nepřeberné množství všeho, co (ne)lze pozřít.

Jsou psi, kteří ovšem mají neukojitelný apetit, jsou žraví až běda a také dovedou svýma psíma očima s žebravým pohledem vyprosit na pánovi a paničce ledasjaký pamlsek. Bohužel, neznalí chovatelé se často podvolí. Jednou za čas psa obdarovat dobrotou problém nebude, například když má pamlsek přímou souvislost s předchozím splněním úkolu. Pěstovat v něm ale nezdravé návyky a podněcovat jeho patologickou žravost rozhodně dobré není. V horších případech pak pes vypadá jako koule, sotva se valí a všude čenichá, aby zjistil, jestli není něco navíc k snědku. Slabá vůle majitelů pak často vede k nezadržitelnému růstu hmotnosti psa. Takoví psi nezřídka mají problémy s klouby, vazy a šlachami, může je postihnout také infarkt nebo cukrovka. Bohužel, i pár kilo navíc dovede radikálně navýšit a odstartovat různá závažná onemocnění.

Pozor na loudivé oči vašeho psího kamaráda

Pozor na loudivé oči vašeho psího kamarádaPokud je váš pes slušný cvalík, dopřejte mu pravidelný pohyb a nedávejte mu nic navíc, jen to, co jeho tělo potřebuje. Připravte se na skutečnost, že budete muset odolat loudění, vymetání a šmejdění vašeho chlupáče, který bude shánět žrádlo za každou cenu. Jasné je, že jeho krásné psí oči ve vás vyvolají pochyby, jestli nemáte polevit a přilepšit vašemu kulatému čtyřnohému kamarádovi něčím dobrým. Buďte tedy zásadoví, protože tím uděláte pro svého psa nejvíce.

Kvalitní stravu dejte i vašemu chlupáčovi

Nezapomínejte, že váš pes není odpadkový koš. Často si to neuvědomujeme, ale náš chlupatý kamarád nepotřebuje dostávat zbytky od stolu, ale pro něj bohatou a vyváženou stravu. Dopřávat psům, kteří jsou žraví, nadměrný přísun potravy, je svým způsobem týrání, protože pes nemůže kriticky vyhodnotit, kdy má dost, a zpravidla ani nemá záklopku.

psí jídlo_1

Menší nadváha může zadělávat na velké problémy

Všímejte si, jestli váš pes nepotřebuje povolit obojek a také zda nemá sníženou pohyblivost. Většinou se mu s nadváhou prodlouží i doba spánku. Až 40 % našich psích kamarádů se potýká s obezitou. U psa, který má kila navíc, prakticky nejde nahmatat žebra, protože velká vrstva tuku všechno slévá dohromady. 

Váš pes potřebuje kyselinu hyaluronovou

Určitě nic nemůžete zkazit, ba právě naopak, poskytnete-li vašemu hafanovi kloubní výživu. Geloren DOG ve formě želatinových tablet psům chutná. Je vyráběn ve dvou verzích, pro malé a velké psy, a chovatelé s ním mají dobré zkušenosti. Obsahuje totiž kyselinu hyaluronovou, která má blahodárný vliv na kloubní lůžka a chrupavky a působí pozitivně na namáhané  vazy a šlachy. Máte rádi své psy? Přestaňte je přecpávat, protože jim tím akorát ubližujete.

psí jídlo_2

5 tipů, jak pomoci chlupáčovi, který nemá zdravou váhu


1. Skutečně důležité je zredukovat hmotnost vašeho psa na základě správného výpočtu. Na internetu dnes naleznete i online      kalkulačky, které vám s výpočtem pomohou.

2. Nedávejte mu žádné nevhodné pamlsky, jen stravu, kterou skutečně potřebuje.

3. Zajistěte svému psovi na živiny bohatou a vyváženou stravu.

4. Pes není kontejner, proto si nezaslouží zbytky z vašeho stolu.

5. Pravidelně se svým hafanem vyrážejte na procházky, protože pohyb prospívá člověku i psovi.

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz