DOPRAVA ZDARMA při objednání zboží v hodnotě nad 1200 Kč

Barbora Zoubková: Nikdy bych nechtěla, aby mé dvě fenky měly pocit, že je do práce nutím

Bez názvu-1

Má obdivuhodnou vůli a nasazení. V loňském roce vyhrála canicrossové závody v Mistrovství České republiky. Běžela pro nejlepší výsledek, i přesto, že měla na chodidlech obří prasklé a bolestivé puchýře. Ke svým psům chová velkou úctu, přirozený respekt i opravdovou lásku. Dobře svým čtyřnohým kamarádkám rozumí, a proto mezi ní a fenkami panuje dokonalá symbióza. Barča je srdcařka a sportovkyně tělem i duší. Ví, co chce. Je jí jasné, jak toho dosáhnout. Má to, co potřebuje většina sportovců, kteří nejsou mezi ostatními na chvostu, totiž zdravou touhu vyhrávat.

Co vás přimělo k tomu, abyste začala s psími sporty?

Ke psím sportům jsem se dostala úplnou náhodou. Bylo to v době, kdy jsem kvůli vleklým zraněním končila s profesionálním basketbalem a přemýšlela, kam by se moje pozornost mohla upínat dál. V tu dobu jsem také měla doma roční dobrmanku Jasmínku, takže jsem přirozeně chtěla dělat něco se svým nejlepším parťákem. S tímhle plemenem mě intuice vedla na cvičák, kde jsem chtěla s Jasmínkou dělat sportovní kynologii.

A jak vše dopadlo?

Jasmína měla úplně jiné plány a na cvičáku byla všechno, jen ne šťastná. Náhodou jsem narazila na canicrossové tréninky Běhej se psem a od té doby nás to pohltilo. Někdy bych chtěla být tak šťastná jak Jasmína pokaždé, když ji nandávám postroj.

Kolik čtyřnohých kamarádů je s vámi doma?

Doma mám pětiletou dobrmanku Jasmínku a nedávno k nám přibyla dvouletá fenka evropského saňového psa Invicta. Holky jsou skvělý, dokonale si sedly, a tak máme doma takovou každodenní dobrmano-evropáckou párty.

BU1kjfyg (1)

Jak se v rámci jednoho roku mění váš tréninkový režim?

Sezonu máme rozdělenou na několik bloků. Čím víc se věnuju atletice, tím méně je času na přípravu holek, a proto jarní sezónu už druhým rokem skoro vynecháváme, případně se účastníme pár menších závodů pro radost. To ale neznamená, že netrénujeme. Holky se mnou běhají na volno prakticky každý den 10 – 15 kilometrů a dává jim to skvělý objemový základ pro podzimní sezónu.

Kdy začínají prestižní a velké závody?

Na konci července nám už začíná příprava na velké šampionáty – mistrovství ČR, světa nebo Evropy. V téhle fázi holky trénují asi 4x týdně na koloběžce v zápřahu, zbylé dny se mnou běhají bez postroje. Kondici také nabírají ve vaně v Canine Centru, kam chodí na pravidelné ošetřování. Prostě zdraví mých fenek je pro mě vždy na prvním místě.

Chybí vám ještě nějaká medaile?

Titul mistrů ČR už máme, teď nám chybí medaile ze světového šampionátu. Samozřejmě se nejvíc leskne ta zlatá, tak uvidíme. Nerada předbíhám, ale cíle jsou jasné. Navíc s týmem, co mám doma, se jen těžko prohrává – buďto vyhrajeme, nebo se poučíme. Holky jsou fantastické, vždycky mě podrží.

DSC_4158

Co musíte dělat, abyste všichni byli v odpovídající fyzické kondici?

Ve formě se určitě udržujeme každodenními tréninky. Dřeme vážně tvrdě, ale řekla bych, že zároveň citlivě. Nikdy bych nechtěla, aby holky měly pocit, že je do práce nutím, a že je to něco, co dělat musí a zároveň je to nebaví. Nesnesla bych vědomí, že na ně vyvíjím příliš velký tlak. Obě moje holky jsou hodně citlivé, ale do tréninku dávají všechno a já se snažím jim maximum vracet.

Dáváte holkám nějaké doplňky stravy a kloubní výživu?

Holky berou spoustu suplementů, které nám pomáhají podávat nejlepší výkony. Skoro celosezónně frčí na Gelorenu Dog (nemám odvahu ho v takové zátěži vysadit), chodí na pravidelnou fyzioterapii do Canine Centra, nově zkoušíme třeba i CBD kapky pro psy na lepší regeneraci. Používáme pre / after run drinky…Dá se toho dělat spoustu, ale určitě je dobré nic nepodcenit. Pro mě je na prvním místě to, aby je sport bavil, a to by určitě nešlo, pokud by si ho spojovaly s bolestí.

Kdy jste objevila Geloren?

Ke Gelorenu jsem se dostala, když jsme s psími sporty začínaly a hledala jsem nějaký přípravek na podporu kloubního aparátu. Cestu k němu byla docela dlouhá. Od tabletek, které Jasmína nerada polykala, přes prášky, které se různě sypaly do granulí a které většinou skončily vyfoukané mimo mísu. Nakonec jsem pro své psí holky našla želatinovou kostičku. Mé fenky se na ni každé ráno těší a berou ji jako odměnu. Už je to takový náš rituál. Mám radost z toho, že jim Geloren chutná a zároveň pomáhá.

 PR článek

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz