DOPRAVA ZDARMA při objednání zboží v hodnotě nad 1200 Kč

V hlavní roli ANIGRAN

Odřeniny, oděrky, řízance, kousance… Úrazy a poranění jsou u koní bohužel na denním pořádku a nelze se jim vyhnout ani při zajištění dokonalé péče. Chovatelka Jana Smejkalová nám zaslala příběh o léčbě komplikovaného zranění klisny pomocí Anigranu.

Rána se posuzuje podle toho, kde se nachází a jak je velká. Důležité je také odhadnout dobu, která uplynula od zranění a posoudit riziko kontaminace. Nepodceňujte nebezpečí infekce, mějte doma plně vybavenou lékárničku a drobné ranky a oděrky vždy ošetřete. Někdy i nenápadné ranky mohou mít fatální následky. Neplatí pravidlo, že čím větší rána, tím hůře. Pokud si nejste jisti, jak postupovat, doporučujeme zavolat veterináře a poradit se s ním. Neodborné ošetření rány může totiž hojení zpomalit nebo dokonce zastavit.

Nehojící se rána na noze potrápila i 11 letou klisnu českomoravského belgika. Úraz si klisna přivodila tím, že se zamotala do síťky na seno. Síťka jí pořezala spěnku a ani po týdnu se rána nezatáhla. Majitelka koně, paní Smejkalová, zkoušela zahojit ránu pomocí různých desinfekčních a hojivých přípravků. Přestože ránu správně a včas ošetřila, vytvořila se na ní granulační tkáň, která znemožňovala zahojení rány. Na doporučení veterináře začala paní Smejkalová ránu ošetřovat Anigranem. Hypergranulace díky Anigranu ustupovala a po 14 dnech se rána zcela zacelila.

   

Paní Smejkalové děkujeme za zaslání děkovného dopisu i fotografií z průběhu léčby. Velmi nás těší nadšené ohlasy na náš produkt ANIGRAN.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz