DOPRAVA ZDARMA při objednání zboží v hodnotě nad 1200 Kč

I nosorožci se musí starat o své klouby

Rád se vyhřívá na slunci a válí se v bahně. Tentokrát není řeč o vašich mazlících, ale nosorožcích dvourohých ze ZOO ve Dvoře Králové. Kloubní výživa Geloren HA je pomáhá udržovat ve formě.

 


Nosorožci dvourozí jsou kriticky ohroženým druhem, a tak není divu, že se je ošetřovatelé snaží udržovat v dobré kondici a dopřávat jim to nejlepší. I když se tato zvířata živí listy, větvičkami, speciálními granulemi, zeleninou a ovocem, nejsou to rozhodně žádná tintítka – váží 800 až 1400 kg. A to je na klouby ohromná zátěž. Proto jim v ZOO přidávají ke krmení i kloubní výživu, kterou potřebují zejména starší zvířata. Nejvděčnějším strávníkem je samec Isis, kterému je už 38 let, což je pro nosorožce pokročilý důchodový věk.

Nosorožcům z královédvorské ZOO umožňujeme dopřávat si kloubní výživu Geloren HA, nestačí jim však ani „koňská dávka“ želé kostek. Zatímco se koním podávají 3 kostky denně, nosorožec jich každý den spořádá hned 9. Kloubní výživa nosorožcům očividně prospívá. Isis (na fotkách) je i přes svůj věk stále aktivní.

Nosorožcům tedy přejeme, aby jim to „dupalo“ i nadále.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz