DOPRAVA ZDARMA při objednání zboží v hodnotě nad 1200 Kč

Tip na dárek pro psy i kočičky

S druhou zapálenou svíčkou na adventním věnci vzrůstá nervozita, zda stihneme vyřešit všechny dárky. Patříte do stejné skupiny jako my? Nebo už máte většinu dárků vyřízených a začínáte přemýšlet co dát psovi nebo kočce pod stromeček? Nebo začínáte s výběrem dárků právě u svých čtyřnohých miláčků? Pokud teprve vymýšlíte, máme pro vás tip, který vás zbaví nepříjemného zápachu z tlamičky vašeho parťáka a ještě mu bude chutnat.

Pamlsek proti smradu

Vy, kteří sdílíte se svým čtyřnohým parťákem jednu domácnost, to jistě důvěrně znáte. Dost často s vámi nebydlí pouze čtyřnohý parťák, ale i jeho věrný druh – zápach z dutiny ústní (:) řečeno odborně slušně). Obzvlášť po ránu to není moc příjemné, když vás přiběhne k posteli přivítat a ucítíte ten neblahý odér. Letošní Vánoce můžete se zápachem zatočit – darujte mu pamlsek, který mu bude nejen chutnat, ale zároveň sníží vrstvu plaku a kamene v dutině ústní. A tím i zápach.

Pro čtenáře našeho blogu máme připravený dárek!

U partnera jsme pro vás domluvili slevu 22 %. Stačí si zapamatovat slevový kód: kelparen2018 a zadat ho při nákupu na eshopu. Kelparen potom dostanete za 178,- Kč. Tak šťastné, veselé a voňavé!

S tímto dárkem zvítězíte hned dvakrát

Tyčinky Kelparen testovali sami veterináři a zjistili, že po dvou měsících užívání došlo ke snížení zápachu z tlamy u 85 % psů. Výhodou tyčinek Kelparen je, že působí na stav zubů a zároveň psům chutnají, takže Kelparen můžete používat jako odměnu. Díky želatinové konzistenci můžete tyčinky Kelparen snadno nakrájet na menší kousky a dávat je jako odměnu přímo při výcviku psa – pes je rychle zhltne a vám vydrží na celou lekci. Váš pes si bude zdravě mlsat a pro vás bude odměnou jeho zdravý dech.

Jak vlastně zápach v tlamě vzniká?

V podstatě je to stejné jako u lidí. V dutině ústní je plno mikroorganismů, kteří si vesele žijí na zubech a dásních. Během dne se na zuby usazují zbytky potravin, ty jsou pro tyto mikroorganismy výbornou živnou půdou, a vzniká zubní plak. My lidé si zubní plak odstraňujeme každý den při čištění zubů. Když to neděláme správně, vrstva na zubech se zvětšuje a na zubech cítíme takový drsný povlak. Pokud si nevyčistíme zuby a neodstraníme ho, postupem času je na zubech vidět jasná vrstva zubního plaku. Působením mikroorganismů se vrstva plaku mineralizuje a vzniká zubní kámen. Pokud se touto problematikou chcete zabývat podrobněji, mrkněte sem.

Jak se vyhnout zápachu?

O tom, jak správně pečovat o zuby, aby se neusazoval zubní plak, a netvořil zubní kámen, si můžete přečíst v naší rubrice. Ale z praxe víme, že ne každý pes a už vůbec ne každá kočka si nechá zuby čistit a ne každému majiteli se zuby čistit chtějí nebo na to má čas.

Z tohoto důvodu jsou ideálním dárkem dentální tyčinky Kelparen, které působí na zuby psů hned 3 krát: 

  1. Mění složení slin, takže se pak na zubech usazuje méně zubního plaku. Také se mění struktura zubního kamene, který jde potom snáze sloupnout.
  2. Obsahují kyselinu hyaluronovou, která pomáhá zklidňovat a hojit podrážděné dásně.
  3. Želatinová konzistence nutí psy si s tyčinkami hrát a žvýkat je. U toho dochází k mechanickému obrušování zubního plaku a kamene.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz