DOPRAVA ZDARMA při objednání zboží v hodnotě nad 1200 Kč

Studie účinnosti Gelorenu HA na koních

Kvalita a účinnost je pro nás důležitá, proto naše přípravky testuje  ve spolupráci s veterinárními lékaři. Nyní jsme nově otestovali účinky unikátní kloubní výživy Gelorenu HA, tentokrát na 53 koních ve spolupráci se sedmi veterinárními pracovišti. Studie prokázala pozitivní účinek užívání Gelorenu HA u 91 % koní. Jde o jedinečnou kloubní výživu ve formě chutných želatinových kostek s nejvyšší koncetrací kyseliny hyaluronové.

Proč má Geloren tak vysokou účinnost?

Kyselina hyaluronová je hlavní složka kloubní tekutiny a má tedy přímý vliv na správnou funkci kloubů. V případě kloubních problémů je tedy jednou z možností léčby podávání právě kyseliny hyaluronové. Tu lze dodávat buď injekčně, nebo ve stravě. Pro orální podávání byl vyvinut speciální typ kyseliny hyaluronové – Nutrihyl®, jehož účinnost byla testována v této studii.

Podmínky testování

Klinické testování účinnosti aktivní látky Nutrihyl® v přípravku Gelorenu HA probíhalo na sedmi veterinárních pracovištích a účastnilo se ho celkem 53 koní s různorodými kloubními obtížemi. Koním bylo denně, po dobu jednoho měsíce, podáváno 150 mg kyseliny hyaluronové. Hodnocení stavu koně veterinárním lékařem probíhalo celkem třikrát – při zahájení studie, při ukončení studie a po 30 dnech od podání poslední dávky účinné látky.

Vliv Gelorenu HA na kulhání

Po měsíčním podávání kyseliny hyaluronové došlo ke zlepšení u 85 % koní. Po 30 dnech od ukončení studie došlo ke zlepšení o dalších 6 %. Celkové zlepšení bylo tedy zaznamenáno u 91 % koní. Ze studie tedy vyplývá, že minimální množství 150 mg kyseliny hyaluronové je účinné proti všem typům kloubních problémů. Ve studii bylo dále zjištěno, že účinná látka tlumila zánětlivé příznaky i v silně iritovaném kloubu. Její užívání vedlo k ústupu náplně kloubu, zlepšení projevů kulhání a ústupu bolestivosti.

 

Závěr

Aktivní látka kyselina hyaluronová (Nutrihyl®) se prokázala jako velmi účinná. Vliv na zlepšení kloubních problémů měla celkem u 91 % koní. Minimální účinná denní dávka byla stanovena na150 mg Nutrihylu pro 500 kg koně, menší množství se ukázalo jako málo účinné. Dále se prokázalo, že účinek přetrvává i po ukončení podávání aktivní látky. Nutrihyl® se tedy doporučuje užívat v kúrách - tzn. podávat dva měsíce nepřetržitě, poté na 2 měsíce přerušit užívání bez negativního vlivu na zdravotní stav pacienta.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz