DOPRAVA ZDARMA při objednání zboží v hodnotě nad 1200 Kč

Malá tyčinka, která čistí psí a kočičí zuby. Seznámili jste se už s Kelparenem?

3_1

O prokazatelných účincích našeho produktu, který se jmenuje Kelparen, už tým Geloren v minulosti několik článků napsal. Díky Kelparenu mají hafani i chlupaté kočičí koule svěží dech a lepší zuby. Máme pro vás novinku: Kelparen S-M jsme nově registrovali jako veterinární přípravek, což je zase dalším důkazem o prospěšnosti přípravku.

Zkažený dech u psů a koček je opravdu intenzivní, a proto je třeba jim pravidelně čistit zuby. A teď si sáhněte do svědomí. Opravdu svým čtyřnohým kamarádům tímto způsobem pravidelně pomáháte? V kočičích a psích tlamách se odehrávají úplně stejné biochemické procesy jako u lidí. Zuby jsou místem, kde se zvířatům i lidem usazují zbytky potravin, které se mění v zubní plak a později i zubní kámen.

Proč čistit psům a kočkám zuby?

Na nevyčištěných zubech psů a koček vznikají nejen zubní kazy, ale také plak a hlavně zubní kámen. Působí na dásně, které se odchlipují a rozšiřuje se tak prostor pro další problémy – zarudnutí a záněty dásní (gingivitidu) a dále parodontózu, která může vést až k vypadnutí zubu.Zásadní roli hraje strava. Často našim čtyřnohým kamarádům nedovoluje samovolné čistění zubů. Dalším faktorem je genetika a přešlechťování určitých plemen. Právě proto došlo u některých plemen ke změně tvaru lebky. Tím se snížila samočisticí schopnost jejich chrupu.

Zuby musí vydržet delší dobu. Psi a kočky se totiž dožívají více let

Na klasické čištění používejte speciální zubní pasty a kartáčky. Nejlépe je začít psa nebo kočku učit čištění od útlého věku. Staršímu jedinci dejte nejdříve na prstu ochutnat pastu, nechte ho očuchat kartáček a pomalu zkuste zuby čistit. Pokud zuby napoprvé nevyčistíte, zůstaňte trpěliví a zkoušejte vše opakovat znovu.

Pečujte o zuby svých kamarádů ze zvířecí říše:

• čistěte jim zuby alespoň 2x týdně

• podávejte doplňky na čištění zubů

• pravidelně doma kontrolujte stav zubů u psa a kočky

• zuby nechte prohlédnout veterinářem po určitém čase

2_1
Dávejte zvířeti dentální tyčinky vždy, když mu zuby nečistíte!

Dentální tyčinka Kelparen obsahuje mořskou řasu kelpu a kyselinu hyaluronovou. Mořská řasa kelpa působí přes trávicí trakt, odkud přechází do krve a mění složení slin. Kyselina hyaluronová zklidňuje podrážděné a zanícené dásně. Pokud vaše zvíře tyčinku i žvýká, zároveň si čistí zuby mechanicky. Pokud tyčinku rovnou zhltne, nevadí, aktivní látky působí dále.Kelparen jsou funkční tyčinky, které pomáhají bojovat proti usazování zubního plaku, vzniku zubního kamene a proti vzniku zápachu (halitózy). Tím zabraňují vzniku gingivitidy a rozvoji paradontózy.

Dentální tyčinky Kelparen působí trojím účinkem:

• Mořská řasa Kelpa mění složení slin, tím zabraňuje usazování plaku a mění strukturu zubního kamene.

• Kyselina hyaluronová zklidňuje zanícené dásně a napomáhá hojení drobných poranění v tlamě.

• Žvýkáním tyčinek se zuby mechanicky čistí.


Provedli jsme studii Kelparenu 

Studie probíhala na 6 veterinárních pracovištích. Celkem se jí zúčastnilo 30 psů. Tito psi dostávali Kelparen denně po dobu dvou měsíců. Ve studii byl sledován vliv tyčinek na množství plaku, zubního kamene a redukci zápachu z tlamy. Psi neužívali nic jiného na čištění zubů, ani jim nikdo zuby nečistil kartáčkem a pastou. 

Kelparen snižuje zubní plak, kámen i zápach.

Studie ukázala, že už po 14 dnech si 50 % majitelů všimlo, že psům méně zapáchá z tlamy (došlo ke snížení halitózy). Po měsíčním užívání se pak halitóza snížila celkem u 85 % psů. Po dvouměsíčním užívání došlo ke snížení množství zubního plaku v 76 % případů a ke snížení množství zubního kamene v 62 % případů. S používáním Kelparenu byl zubní kámen měkčí, více porézní a díky tomu šel lépe mechanicky sloupnout. Ve dvou případech došlo k samovolnému odlupování částí zubního kamene.Chcete pomoci psům a kočkám od jejich problémů se zuby? Přípravek Kelparen ze studie vyšel jako velmi účinný. Po jeho užívání se snížil zápach z tlamy, došlo k redukci zubního plaku a změně struktury zubního kamene. V mnoha případech došlo k ustoupení otoku a zmírnění zarudnutí dásní. Zaznamenali jsme dokonce případy, kdy dásně přestaly spontánně krvácet.

1_1

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz